BMW mootorratas on nii turvaline, et kiivrit pole vaja

Sügisel on õige aeg teha plaane järgmiseks suveks. Oluline on minna  uuesti autokooli, et endale suveks mootorratta load saada ja endale normaalne mootorratas välja valida. Seda BMW mootorratast küll järgmisel suvel veel osta ei saa aga 10 aasta pärast võibolla küll.

BMW tutvustas mudelit Vision Next 100, mis annab ettekujutuse, missugune võiks olla mootorratas umbes 30 aasta pärast. Peamiseks edasiminekuks on see, et ratas ei kuku enam pikali – ei seistes, parkides ega sõites. Sellepärast ei olevat vaja enam ka kiivrit kanda… Aga jah, ma näen ette su küsimust, et mis saab siis, kui keegi ette keerab. Ei tea. Ja nad ei ole veel öelnud, kuidas see saavutatakse, et ratas püsti seiab. Samuti ei ole praegu infot, mis energia seda ratast liigutab, sest peale zero-emission’i (heitgaaside puudumine) ei ole jõuallika kohta midagi öeldud.

Tavalisest mootorrattast eristub Vision Next 100 veel selle poolest, et tal ei ole vedrustust. Kogu “pehmendus” tehakse väidetavalt ära rehvide poolt, mis kinnituvad otse raamile.

Kas on midagi, mida sellel rattal veel ei ole ? Mhm. Tal ei ole tabloosid (spidomeeter jne). Kogu sõiduinfo kuvatakse info-prillidele. Kui vaatad otse ette ja kõik on korras, siis on ekraan tühi aga kuskile kõrvale vaatamisega saab teha infopäringuid – näiteks vaadata kaarti.

bmw_next100_3

Kokkuvõte

  • Vision Next 100 ei kuku ümber
  • Ratast järgmise 10 aasta jooksul veel osta ei saa.
  • Me ei tea selle kohta veel eriti midagi.

Allikas: BMW

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga