Parim nutitelefon (2020) hinnaga alla 300 euro

Aga Huawei telefonid?

Samsung A41 on üks parimatest telefonidest, mida hetkel on võimalik osta.
Samsung Galaxy A41 – parim telefon alla 300€ euro

TL;DR:

NB! Loe lisaks: Tehnika telli alati internetist – nii säästad raha ja enda aega

Tehnoloogiablogi varem või hiljem peab natuke muid teemasid ka sisse tooma. Üks valdkond, mille arengul aegajalt silma peal hoian on telefonid. Sageli on mobiiltelefon enam vähem õige aga siiski, peaaegu alati jääb midagi puudu. Käesolevas artiklis annan ülevaate, missugune on hetkel saadaolevatest telefonidest minu arust ligilähedaselt kõige ideaalsem.

Mis on telefoni juures (minu jaoks) oluline

Minu jaoks on oluline: soodne hind, USB-C pistik (ja kiirlaadimine), NFC (et vähemalt tulevikus oleks võimalik telefoniga viipega maksmine), Amoled ekraan, suur aku ja vastupidav aku (võiks läheneda 4000 mAh või üle selle). Lisaks vaatan alati, et normaalne Spigeni ümbris oleks saadaval. Olen kasutanud võimalusel just selle firma ümbriseid.

Igaks juhuks tahan, et oleks olemas kõrvaklapipistik, mida kallimatel telefonidel järgemööda ära jäetakse. Kuigi ma ei pea oluliseks telefoni kasutamist fotoaparaadi asemel, siiski, ma eeldan kaameralt mingit elementaarset kvaliteeti (ka selfie kaameralt). Kaamera olulisusest sain aru siis, kui ostsin endale (kunagi ammu) Motorola Moto G ja ma ei saanud aru, kuidas üldse on võimalik, et mingi asi teeb nii halbu pilte.

Minu jaoks ei ole oluline juhtmevaba laadimine, ekraani kõrge refresh rate (120 Hz ekraan ja sellega kaasnev hype).

Samsung Galaxy A41
Samsung Galaxy A41

Parim keskklassi nutitelefon: Samsung Galaxy A41

Saadaval Tele2, Elisas ja Telias hinnaga 269 eurot 179-199 eurot.

Parim mobiiltelefon on Samsung Galaxy A41. Hind hetkel Elisas ja Telias hinnaga alla 200 euro (ehk siis 2x odavam kui Apple iPhone SE 2020).

Samsung Galaxy A41, must. Telefon on saadaval ka valge, punase ja sinisena.
Samsung Galaxy A41, must. Telefon on saadaval ka valge, punase ja sinisena.

Head omadused:

 • Amoled ekraan ja kõik hea, mis sellega kaasneb – ilus tume must, kvaliteetne pilt, säästab akut, näitab alati kella (loe alt poolt)
 • 3500 mAh aku ja 15W kiirlaadimine
 • Hoolimata 6.1 tollisest suurest ekraanist on ta endiselt kompaktne ja kerge (152g). Mõõtmetelt samas suurusjärgus 5.2″ ekraaniga Samsung Galaxy A5-ga.
 • Soodne hind võrreldes Apple iPhone SE 2020 ja teiste samaväärsete Androididega
 • Ei ole väga fancy vidinaid nagu näiteks A80 pöörav kaamera. See teeb telefoni ilmselt mehaaniliselt poolelt töökindlamaks ning samuti lihtsustab normaalse ümbrise tegemist

Enda järgmiseks telefoniks ostaksin selle küll. Rohkem infot leiad:
Samsung Mobile Press – Galaxy A41.

Kuna see on nii odav, siis OnePlus Nord ja Google Pixel 4a minu arust ei ole mõtet enam osta. Need mõlemad on kallimad ja neil ei ole tegelikult ühtegi eelist Samsungi ees.

Kui otsid natuke kallimat telefoni, siis vaata A71 mudelit

Kui otsid telefoni, mis oleks natuke kallim, siis väga hea valik oleks Samsung Galaxy A71, mis on hetkel hinnaga 359 eurot. A41 ja A71 võrdluse leiad siit.

Peamiseks erinevusteks on see, et kallimal mudelil on suurem aku, kiirem laadimine ja suurem ekraan.

Mida arvata Huawei telefonidest?

Huawei telefonid on muidu tõesti väga normaalsed telefonid. Neil on head kaamerad, ilusad välimused, kiired protsessorid jne.

Huawei AppGallery ehk Huawei enda rakenduste pood.
Huawei AppGallery ehk nende enda rakenduste pood.

Aga… neil ei ole päris Androidi ega Google Play store’i vaid oma App Gallery ja see on suur probleem. 😢 Minuga nõustub ka MrMobile. See tähendab, et sa ei saa kasutada Google teenuseid, Google rakendusi (Waze, Maps, Gmail, Google Calendar jne). Samuti ei ole Huawei telefoniga võimalik kasutada paljusid teisi rakendusi, mida AppGallerys ei ole (Messenger, Instagram, WhatsApp, Netflix, Twitter, Spotify jne). Aprill 2020 seisuga ülevaate rakendustest, mida ei ole, leiab näiteks siit või siit.

Seega, kui sa ostad endale Huawei telefoni, siis võiksid olla teadlik nendest piirangutest. Ja kui sa kingid oma lapsele Huawei telefoni, siis… parem ära tee seda, sest ta ei saa kasutada teenuseid, mida lapsed kasutavad.

Kuni Google teenuseid ei ole, nii kaua ei tahaks Huaweid soovitada (kui alla 100€ telefonide puhul siiski teen seda). Loodan, et see asi neil laheneb millalgi ja saavad selle asja korda. Eestis on Huawei influenceriteks Ženja Fokin ja Liisa Leetmaa.

Mis telefoni hetkel ise kasutan

Minul on juba mõnda aega 2017. aasta Samsung Galaxy A5 koos Spigen Liquid Air Armor Case’iga. Ümbrise koht võin öelda, et see on oma tööd hästi teinud, sest pärast mitut kukkumist on telefon endiselt ilma ühegi kriimuta. Ilma ümbriseta on telefon võimatult libe!

Väga hea: Amoled ekraan, hea aku vastupidavus, kiire laadimine. Ekraani puhul on enim küsitud selle kohta, kuidas saab telefoni nii seadistada, et ta näitaks kogu aeg(!) kella. Jah, see on kõige lahedam feature ja ilma selleta küll enam ei taha.

Lisaks meeldib käeviipega pildi tegemine ehk palm gesture. See tähendab, et pilti on võimalik teha nii, et näitad kaamerasse (distantsilt) oma peopesa ja aga jah… vaata seda miinust ka postituse lõpus 🙂

Samsung Galaxy A5 ekraanid.
Amoled ekraan võimaldab kuvada märguandeid ekraanil alati aktiivsena.

Väga halb üllatus: Selfie-kaamera on fikseeritud fookuskaugusega ja pilt on terav ainult vahemikus 20-50 cm. Kõik, mis on kaugemal või lähemal, tuleb udune. Seega, ära arvesta võimalusega panna seda kapiservale või statiivile ja käeviipega endast kaugemalt pilt teha. Käeviibe töötab aga pilt on väga udune, kui sa ei ole vahemikus 20-50 cm. Loodetavasti uutel telefonidel on seda muudetud.

Ideaalne telefon?

Ideaalne telefon on üsna lihtne. ~5″ ekraan, 5000 MAh aku, Amoled ekraan, hea kaamera, hind 200-300 eurot ja ei muutu aeglaseks (ehk piisava võimekusega protsessor), kui teed asju, mida enamus inimesi telefoniga teeb (Instagram, Spotify, Facebook, Twitter, Delfi ja Postimees korraga lahti). Aga sellist telefoni ei ole kahjuks olemas. Seega soovitan asju, mis on sellele lähedal.

Lõpumärkus: Käesolev artikli esimene versioon on avaldatud aprillis 2020 ning jooksvalt täiendatud. Artikkel ei ole sponsoreeritud. Tele2 poe lingid panin selle pärast, et neil on kõige normaalsem e-pood. Aga, kui soovid review’d või sponsoreeritud artiklit, siis kirjuta mulle autoblogi@that.ee

Üks mõte “Parim nutitelefon (2020) hinnaga alla 300 euro” kohta

 1. ” Aga sellist telefoni ei ole kahjuks olemas” Aga on olemas. Xiaomi
  Xiaomi Redmi Note 8 Pro 200-300€
  Või. 9 Pro 300-400€
  Või. 10 Pro 350- 500€

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga