Parimad nutitelefonid hinnaga alla 100 euro (2020)

On see üldse võimalik?

Foto: Christian Salas, Unsplash

Käesolev on väga riskantne artikkel mida kirjutada. Seepärast alustame hoiatusest. Kui te hakkate ostma odavat telefoni (mis ei ole eelmise põlvkonna tippmudel), siis arvestage järgmisega:

  • Väga tõenäoliselt on sellel pigem kehvapoolne kaamera, sest millegi arvelt peab kulusid kokku hoidma. Aga ka kehvapoolne kaamera on tänapäeva mõistes juba üsna hea.
  • Telefon võib osutuda ressursinõudlike tegevuste puhul aeglaseks.
  • Odavatel telefonidel on sageli väike mälumaht. Antud artiklis on kõigil telefonidel mälu 32GB, mis võib muusika, filmide ja piltidega ootamatult kitsaks jääda.
  • Sageli on mingi ootamatu ja arusaamatu puudus kindlasti veel (nt ei ole USB-C’d, vana Androidi versioon, tarkvaralised piirangud rakenduste valikule (nt AppGallery mitte Google Play store vms)).

Seega, te peaksite kindlasti korrigeerima enda ootuseid telefoni suhtes ja olema valmis vähemalt mõneks üllatuseks. Aga vaatame siiski, mida Eestis hetkel saada on. Loodan, et nendest soovitustest on abi.

Mida hetkel esindustest leiab

Alustaks sellest, et ühelgi nendest telefonidest ei ole USB-C’d vaid ainult microUSB 2.0 hoolimata sellest, et kõik(!) nad on 2019. aasta telefonid. USB-C puudumine tähendab, et neil ei ole ka kiirlaadimist. Samuti on kõik telefonid LCD ekraaniga (mitte OLED ekraaniga, mis on palju parem), NFCd ei ole ühelgi jne. Ehk siis puuduseid esineb.

Huawei Y6 2019

Tele2 pakub hetkel selles hinnaklassis kolme Huawei telefoni ja üht Xiaomi Redmi telefoni. Nendest parim on ilmselt Huawei Y6 2019 32GB hinnaga 99€. Suureks puuduseks on see, et ühelgi nendest telefonidest ei ole sõrmejäljelugejat.

Telias on hetkel saadaval ainult Xiaomi Redmi 7A 32GB hinnaga 99€. Sellel ei ole sõrmejäljelugejat. Eelpool toodud Huawei ees ei oska sellel nagu eeliseid leida peale suurema aku (3000 MAh vs 4000 MAh).

Elisa pakub neile lisaks veel nutitelefoni LG K40, 32GB, hinnaks 89€. Teiste ees võiks olla selle eeliseks bluetooth 5.0 ja sõrmejäljelugeja olemasolu. Miinuseks vanem Androidi tarkvara (Android 8.0 Oreo). Selle LG telefoniga saate lähemalt tutvuda siin.

Telefonide võrdluse leiab siit.

Kuidas otsustada, missugune neist valida?

Parim odav nutitelefon on hetkel LG K40

Algoritmiline lahendus sellele küsimusele on olemas aga valiku tegemine ei ole lihtne. Esiteks te peaksite otsustama, kas teil on vaja sõrmejäljelugejat või mitte. Mina ilma selleta enam telefoni ei tahaks ja seepärast jääkski minu valikusse ainult LG K40. Ma lihtsalt ei kujutaks ette, kui ma peaksin iga kord telefoni avamiseks ekraanil pin’i sisestama ja iga kord paroolihaldurit avades selle master passwordi sisse trükkima. Seega LG oleks minu valik aga:

  • Tõenäoliselt on see telefon üpris aeglane.
  • Enne ostmist kindlasti veendu, et see oleks 32 GB mälumahuga versioon!
  • Arvesta, et sellel on vana Androidi versioon ja uuendust ilmselt ei tule.

Teine valik

Huawei Y6 2019
Parim ilma sõrmejäljeta nutitelefon alla 100€ on Huawei Y6 2019 32GB.

Kui sõrmejäljelugeja ei ole vajalik, siis teine valik võiks olla Huawei 6Y 2019. Kuigi ma olen varasemalt kirjutanud, et Huawei telefoni ma osta ei soovitaks, siis seekord valikusse jääbki ainult Huawei. Konkreetse Huawei mudeliga saab lähemalt tutvuda siin (sama asi eesti keeles).

Usun, et alla 100€ telefonide klassis ei ole see telefon küll pettumus, kui suudad leppida juba eelnevalt välja toodud puudustega nagu USB-C puudumine, LCD ekraan jms.

Väikese videoülevaate LG K40 telefonist leiate siit.

Väikese videoülevaate Huawei Y6 2019st leiate siit.

Käesolev postitus käsitleb telefone sellest vaatenurgast, et mida esindusest kohe võtta oleks. Amazonis ringi vaadates leiaks oskaja otsija kindlasti midagi, millel oleks parem hinna ja omaduste suhe.

Viimati uuendatud 10.05.2020.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga