Parimad juhtmevabad kõrvaklapid (2020)

Kuulamisaega 11h (ilma laadimiskarbita), hind 123.60€ – see on Samsung Galaxy Buds+ (ehk Samsung Galaxy Buds uus versioon)

Juhtmevabad kõrvaklapid Samsung Galaxy Buds+
Samsung Galaxy Buds+ valge versioon. Kokku on neid saadaval viies erinevas värvis.

Juhtmevabad kõrvaklapid on saadaval väga erineva ehitusega. Varasemalt olen esteetika poolest eelistanud “pulgaga” kõrvaklappe (nagu Apple Airpods), mitte selliseid kõrva käivaid “punne”.  Ilmselt on see vorm liigselt seostunud filmis “Her” kantud kummaliste kõrvaklappidega. Nüüd aga on see loodetavasti muutunud.

Vaata artikli lõpus ka MKBHD hinnangut nendele kõrvaklappidele (mis on väga hea!).

Kõige paremad juhtmevabad kõrvaklapid on Samsung Galaxy Buds+, mis on saadaval hinnaga 123.60 eurot (näiteks Galador e-poest). Veider on seegi, et isegi Amazonist ei leia neid odavamalt.

Tegemist on tehniliste andmete poolest muljetavaldavate kõrvaklappidega.

 • Kõrvaklappide kuulamisaeg ilma laadimiskarbita on 11 tundi ning koos karbiga koguni 22 tundi. Võrdluseks: Huawei FreeBuds 3i kuulamisaeg on selle vaid 3.5 tundi. Selleks, et niisugust kuulamisaega saavutada (ja sellise hinnaga!) on piirdutud passiivse mürasummutusega.
 • Laadimiseks on võimalik kasutada juhtmevaba laadimist laadimiskarbis või USB-C standardiga laadijat. 60 minutit kuulamisaega saab 3 minutise laadimisega.
 • Kõrvaklappidel on kaks elementiwoofer ja tweeter – mis tagavad suurepärase helipildi. Eelmisel versioonil oli olemas üks element.
 • Bluetooth 5.0 ja mitme seadme tugi.
 • Telefonikõnede ja helisalvestuse parema helikvaliteedi tagamiseks on kõrvaklappidel kokku 3 mikrofoni. Erinevate helinäidete põhjal võib väita, et see töötab tõesti paremini.

Samsung Galaxy Buds+ juhtmevabad kõrvaklapid on kõrvas silmapaistmatud.

Samsung Buds vs Samsung Buds+

Täpse võrdluse leiad siit Samsungi lehelt. Eelnevalt olen peamised erinevused nagu laadimiskiirus, elementide arv, kuulamisaeg juba ära maininud, kuid ülevaatlikust tabelist saab sellest paremini aru. Välimus on neil täpselt sama. Hinnavahe on vanema versiooni ehk Samsung Galaxy Buds kasuks 89€ vs 125€.

Engadgeti arvustuses on uuendusi igatahes oluliseks peetud.

Samsung Galaxy Buds+
Samsung Galaxy Buds+

MKBHD arvab samuti

Umbes 2 nädalat pärast selle artikli ilmumist tegi nendest kõrvaklappidest ülevaate ka MKBHD ning soovitab neid samuti. Suures osas samadel põhjustel 🙂

Oma kogemus: Samsung Galaxy Buds+ vs Huawei Freebuds 3 juhtmevabad kõrvaklapid

Terve suve kasutasin igapäevaselt Galaxy Buds+ kõrvaklappe ning mul tõepoolest ei ole neile mitte ühtegi pretensiooni. Samsungi lühikokkuvõte:

 • Aku peab väga(!) kaua vastu (ei saanud tühjaks mitte kunagi)
 • Kõrvas on ülimalt mugavad – püsivad ilusti kõrvas, ei kukkunud kordagi välja, ei teinud haiget ka pikaajalisel kandmisel
 • Välist müra isoleerivad imehästi, kuna on suletud disainiga
 • Ühenduvus seadmega on väga hea
 • Puudutuskäsklused on lihtsasti seadistatavad ja töötavad väga loomulikult. Puutetundlik on suur, selgelt piiritletud ja lihtsasti tabatav ala kõrvaklapi välisel küljel.

Kuna Black Friday ajal õnnestus Amazonist saada soodsalt Huawei Freebuds 3 kõrvaklapid, siis võrdluseks olen mõnda aega nüüd neid kasutanud. Tulemus on see, et ma mitte mingil juhul ei soovitaks kellelgi neid Huawei kõrvaklappe osta 🙂 järgmistel põhjuselt:

 • Aku vastupidavus on võrreldes Samsungiga olematu. Kõrvaklappide aku on mitu korda ootamatult tühjaks saanud.
 • Kuna nad on “pulgad”, mis ulatuvad kõrvast välja, siis nad kipuvad igale poole taha kinni jääma ja kõrvast välja pudenema. Kõige lollim olukord oli see, kui maski ette pannes kukkus kõrvaklapp porisele bussi põrandale. Samsungiga ei juhtunud midagi sellist mitte kunagi.
 • Kuigi Huawei kõrvaklappidel on aktiivne mürasummutus (ANC), siis see ei tööta üldse. Avatud disainiga kõrvaklapid välist müra kuidagi ei isoleeri.
 • Teravad servad teevad kõrvadele haiget. Kõrvaklapi liitekohad ei ole päris korralikult viimistletud, mistõttu on sinna jäänud teravad servad. Lisaks on Huawei disainerid (erinevalt Apple AirPodsidest) teinud kõrvaklapi otsa väikse terava kõveruse, mis teeb ka haiget.
 • Puudutuskäsklused on väga ebaloomulikud ja nendega harjumine võtab aega. Puutetundlik on mingi ebamäärane osa kõrvaklapi pulgast ning käsklused toimivad viivitusega (ehk iga kord pead mõtlema, kas muusika mängib veel sellepärast, et sa ei saanud õigele kohale pihta või käsklus ei ole veel seadmeni jõudnud)

Kokkuvõte

Kuigi plaanisin pikalt Huawei FreeBuds 3i kõrvaklapid osta, siis lõpuks leidsin hoopis Samsung Galaxy Buds+ parema olevat.

Esiteks, kuna mõistliku hinnaga (99 eurot, mis on soovituslik müügihind) Huawei FreeBuds 3i kuskilt ei leidnud, siis otsustasin osta hoopis Samsung Galaxy Buds+

Teiseks, Amazoni tagasisides kurdavad kasutajad nii Huawei FreeBuds 3i kehva helikvaliteeti kui ka kehva ühilduvust (pidevad katkemised) ja ühenduse stabiilsust. Samsungi ühilduvus peaks olema kindlasti parem ning helikvaliteet nii kuulamisel (AKG kaheribalised kõlarid) kui ka mikrofonil peaks olema kindlasti parem.

Hinnaklass on Eestis nii Huaweil kui Samsungil üsna sarnane, kuid Samsungi tarneajad lühemad ning minul Samsungi telefoni kasutajanatõenäoliselt ühilduvus parem. Lisaks paremad tehnilised parameetrid (parem aku jne).

Unbox Therapy video

Eelmise artikli Huawei Freebuds 3i kõrvaklappidest leiad siit. Samsung Mobile Press materjalid ning eesti keelse tootelehe leiad siit. Soovi korral loe lisaks välismaiseid arvustusi:

Engadget 83/100 – Samsung finally has a worthy AirPods alternative
Android Authority 8.5/10 – The best buds in the galaxy
PhoneArena 9/10
Android Police 87/100
SoundGuys 8.1/10

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga