Huawei FreeBuds 3i – parimad juhtmevabad kõrvaklapid? (2020)

20h kuulamisaega, mürasummutus, hind 129€ 89€ – see on Huawei FreeBuds 3i (ehk Honor Magic Earbuds – täpselt sama asi teise nimega)

Loe lisaks, miks ma otsustasin osta hoopis Samsung Galaxy Buds+ bluetooth kõrvaklapid aga see on nüüd jälle muutunud niivõrd, et Huawei FreeBuds 3i on hetkel saadaval hinnaga 89 eurot (Elisas) ja selle hinnaga ma julgen neid soovitada küll.

Huawei FreeBuds 3i
Huawei FreeBuds 3i

Esimest korda kuulsin neist Digitunni saatest, kus Glen Pilvre rääkis uutest(!) kummiotsikutega + mürasummutsega bluetooth kõrvaklappidest mille nimeks ta ütles lihtsalt Huawei FreeBuds. See tekitas minus pisikest segadust, sest Huaweil on nimelt juba mõnda aega müügil FreeBuds Lite ja FreeBuds 3 – üks neist kummiotsikutega ja teine aktiivse mürasummutusega. Kummalgi neist ei ole mõlemat.

Inglise keelselt Huawei lehelt lõpuks leidsin selle õige asja – Huawei FreeBuds 3i.

Kiire kokkuvõte, miks just need on praegu kõige paremad ehk TL;DR:

  • Apple AirPods Pro disainiga sarnased, kummiotsikutega (ehk passiivne mürasummutus). TNW kirjutab, et võrdlus AirPodsiga ei ole päris õiglane.
  • Kõrvaklappide aku peab 3.5 tundi muusikat või 2.5 tundi telefonikõnesid ühe laadimisega. Laadimiskarp paneb kummalegi juurde vastavalt 14.5 tundi muusikat või 10.5 tundi helistamist
  • Aktiivne mürasummutus (ANC), helistamisel taustamüra summutus
  • Hind alla 100€ 124€ (Amazon.de poes) 😮 Võrdluseks, Apple AirPods Pro analoogsed bluetooth kõrvaklapid maksavad 279€ hetkel.
Huawei FreeBuds 3i
Huawei FreeBuds 3i

Tegemist on möödunud aastal turule tulnud Huawei FreeBuds sarja taskukohasema laiendusega. Eelmine mudel Huawei FreeBuds 3 tuli turule hinnaga 179€, see mudel eeldatavasti alla 100€.

Ühenduseks kasutavad need kõrvaklapid Bluetooth 5.1 ja BE+LE 5.1 standardeid. Laadimispistik on ümbriskarbil USB-C.  Laadimisaeg karp+klapid kokku 115 minutit, kõrvaklappidel eraldi laadimisaeg umbes 1 tund.

Mõned asjad on siiski hetkel teadmata

Kui hästi nad kõrvas püsivad ja kuidas on helikvaliteet? Tõenäoliselt püsivad hästi ja helikvaliteet on hea, kuid kuni proovinud ei ole, nii kaua ei oska seda poolt hinnata.

Huawei FreeBuds 3i
Huawei FreeBuds 3i

Selgitus hinna kohta!

Update 29.05.2020: See info muutub igapäevaselt. Tänaseks on hind Amazon.de’s 99 € (aga Eestisse ei saadeta). Photopointis on nädalavahetuse kampaaniaga hind 110 €.

Glen Pilvre rääkis Digitunni saates (12:45 peal), et kõrvaklappidel on uskumatu hind – 99€. Aga Gleni peale ei saa pahane olla, sest 9to5Google (~$100), Android Authority (£89.99) ja teisedki olid sama infoga.

Reaalsus on see, et tänaseks (25.05) on need Eestis esimesena müügile ilmunud Digizone.ee e-poes hinnaga… 160€ 😂, Photopointis 129€, Amazon.de‘st leiab need hinnaga 124€. Ükski ei ole isegi lähedal sellele ~100€ märgile.

Teised “väga sarnased” kõrvaklapid

Kõrvaklapid Honor Magic Earbuds ja Honor Flypods 3 on põgusa uurimistöö tulemusena osutunud täpselt samadeks kõrvaklappideks, mis Huawei FreeBuds 3i. Ka hind on neil enamasti täpselt sama. Ainult tarneaeg on Honoril (02.06.20 seisuga) 1-2 päeva Photopointis samas kui Huaweil 10-14 päeva.

Kokkuvõte

Kui sa paned kokku kõik võimalikud bluetooth kõrvaklappide head omadused kokku ning saad need kätte sellise hinnaga, siis ega paremat pakkumist küll kuskilt ei saa.

Saatest kuuldud infole tuginedes võib neid müügile oodata järgmise nädala jooksul (20. mai paiku). Missugune võiks olla peamine ostukoht või kauplus, seda küll ei oska öelda hetkel.

Infot leiab lisaks välismaa kanalitest. Soovitan näiteks: TNW, GSMArena

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga