Huawei FreeBuds juhtmevabad kõrvaklapid – osta või mitte

Huawei FreeBuds on Hiina tehnoloogiaettevõtte Huawei toodetav juhtmevabade kõrvaklappide sari. Nende disain on suuresti inspireeritud üliedukatest Apple AirPods kõrvaklappidest.

Huawei FreeBuds Studio kõrvaklapid.
Huawei FreeBuds Studio kõrvaklapid. Prillikandjana on mul üsna kahju, et selliseid kõrvaklappe kunagi kasutada ei saa. Foto: Huawei

Mudelid

Seni on müügile jõudnud 4 mudelit. Kõige esimene oli avatud disainiga FreeBuds 3, mille omataolistest oli esimesena aktiivne mürasummutus (ANC).

Kõige värskem mudel on FreeBuds Studio, mille puhul paratamatult tuleb muie suule seoses Apple väga sarnaste kõrvaklappidega, mille lekkinud nimetus oli samuti Studio. Aga see selleks, sest Apple maksab 550 eurot ning Huawei 2x vähem.

Huawei FreeBuds Pro juhtmevabad kõrvaklapid.
Huawei FreeBuds Pro juhtmevabad kõrvaklapid. Foto: Huawei

Kas ma soovitan FreeBuds seeria kõrvaklappe

Pigem jah. Neil on võrreldes Apple’iga väga mõistlikud hinnad. Eriti, kui mitte osta kohe müügile tulemuse ajal. Näiteks, 12.2020 seisuga müüb Elisa FreeBuds 3i juhtmevabasid kõrvaklappe 89 euroga ning FreeBuds 3 oli Black Friday ajal Amazonis saadaval hinnaga 85 eurot. Tõenäoliselt tulevad ka Pro ja Studio hinnad millalgi alla poole.

Soovitus kehtib nende nelja eelnevas loetelus toodud kõrvaklapi kohta. Lite, TWS ja Huawei Honor Choice lisandiga kõrvaklappide kohta soovitus ei kehti.

Konkurendid ja alternatiivsed valikud

Huawei juhtmevabade kõrvaklappidega konkureerib kõige vahetumalt Samsung enda Galaxy Buds seeriaga, kuhu kuuluvad Galaxy Buds+, Galaxy Buds Live ja Galaxy Buds Pro. Seda nii kvaliteedi kui hinnaklassi poolest.

Teised tootjad nagu Apple, Sony ja Bose kipuvad olema pigem oluliselt kallimad. Ülejäänud (nt JBL) jällegi kehvema kvaliteediga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga