6 head rehvisoovitust selleks suveks – igas hinnaklassis (2023)

Vaatame kiirelt üle võimalikud populaarsemad valikud 2023 suverehvide hulgas.

Suverehvide valik populaarses mõõdus 225/45 R17 on kõige suurem – ligi 40 erinevat pakkumist. Soodsama hinnaklassi suverehvid selles mõõdus maksavad alates 48 € / tükk (Fronway Eurus 08) ning päris kallid jõuavad kuni 126 € rehvi kohta (Michelin E Primacy).

Soodsam hinnaklass (~60€/tk) – Firemax ja Minerva

Üle mitme eelneva aasta on soodsama hinnaklassi rehvidest silma paistnud peamiselt kaks tootjat – Firemax ja Minerva.

Minerva F209 ja Firemax FM601.
Minerva F209 ja Firemax FM601.

Mõlemad on Hiina päritolu tootjad, kes on Euroopa turul pikalt saadaval olnud ning pakkunud kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Soovitusele annab kindlat tuge seniste ostjate positiivne tagasiside ja kõrge rahulolu. Minerva ja Firemax suverehvide puhul tasub sihtida kaht mudelit:

  • Firemax FM601
  • Minerva 209 / F209

Rehvipood.eu andmetel on need brändid seni olnud nr 1 ja nr 2 kõige populaarsemad rehvifirmad ostjate hulgas. Minervalt on möödunud hooajal pea iga teine ostetud rehv. Mõlemal tootjal on lai valik erinevaid rehvimõõte. Seega igaühel peaks olema võimalik leida endale sobiv suurus.

Firemax ja Minerva suverehvid leiad siit. Need on ka 2023. aastal kindel suverehvi soovitus.

Keskmine hinnaklass (~80€/tk) – Falken ja Maxxis

Suverehvid Falken ZIEX ZE310 EcoRun ja Maxxis Mecotra ME3.

Kaks väga meeldivat rehvifirmat on Maxxis (Taiwani päritolu) ja Falken (peakorterid Jaapanis, Saksamaal ja USAs). Mõlemad tootjad on esindatud peaaegu kõigis riikides üle maailma. Kaks mudelit, millel tasub silm peal hoida.

Falken ja Maxxis rehvid on erilised selle poolest, et näitavad järjekindlalt häid tulemusi rehvitestides, kus konkureerivad kõvasti kallimate rehvidega.

NB! Päritolumaa ei tähenda seda, et rehvid oleks tingimata seal toodetud. Kuigi Falken on Jaapani päritolu ettevõte, siis neil on lisaks Jaapanile tehased mitmel pool maailmas – Hiinas, Türgis, Lõuna-Aafrikas jne. Maxxis on maailma suuruselt 9. rehvitootja ning neil on tootmine Taiwanis, Hiinas, Tais, Indias, USAs, Saksamaal, Hollandis, Jaapanis jne. Eesti turule jõudvad rehvid on tõenäoliselt toodetud aasias.

Rehvipood.eu andmetel on Maxxis Eesti ostjate hulgas üle 5 korra populaarsem kui Falken. Seega, kui tahad eristuda, siis Falken on super valik. 👍 Mõlemad on äärmiselt korralikud ja kvaliteetsed keskmise hinnaklassi tootjad.

Maxxis ja Falken suverehvid leiad siit.

Kallis hinnaklass (~100€/tk)

Tuntud tootjate nagu Bridgestone ja Goodyear puhul ei ole pisematki kahtlust, et kui raha on palju, siis võiks ühe neist kindla peale võtta.

Kuna Pirelli on alates käesolevast aastast WRC rehvisponsor, siis tõime nende Cinturato P7 ka siia välja. Väga top notch suverehv 👌 Aga miks just need kolm? See on täiesti emotsionaalne valik ehk mis mulle endale meeldib. Samavõrd head suverehvid on kindlasti ka Continentali, Nokiani ja Michelini valikus. Kui endiselt ei suuda valida, siis keskmise ja kalli hinnaklassi rehvide osas võib otsustamisel abi leida rehvitestidest.

Parima valiku premium klassi suverehve leiad Rehvipood.eu e-poest.

Kas osta uued või kasutatud rehvid?

Kui mõtled, kas osta suveks uued rehvid või kasutatud rehvid, siis loe kindlasti seda postitust. Mõnel juhul on see mõistlik mõte aga mõnd asja peaks kindlasti ostmisel jälgima.

Kuidas leida parimad pakkumised

Eestisse rehve müüvaid e-poode on Internetis kindlasti enam kui 100 ning neid kõiki läbi vaadata ei ole mõeldav. Sellest, kuidas leida mõistliku hinna ja hea tootevalikuga ostukoht nii, et ei peaks hiljem kahetsema, oleme kirjutanud siin:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga