3 asja, mida silmas pidada rehvide tellimisel internetist

Rehvide väljapanek kaupluses. Foto: Robert Laursoo / Autoblogi / Unsplash
Rehvide väljapanek kaupluses. Foto: Robert Laursoo / Autoblogi / Unsplash

Rehvid on kõige loogilisemad ja lihtsamad asjad, mida just e-poest tellida. Seda peamiselt kahel põhjusel:

  • Üheski füüsilises rehvipoes ei ole nii suurt kaubamärkide ja rehvimõõtude valikut kui e-poes.
  • Kui tead rehvi põhilisi parameetreid (hooaeg ja rehvi mõõt), siis suure tõenäosusega õnnestub ka sobiva rehvi leidmine. Kui ise ei tea täpset rehvimõõtu, siis on võimalik alati müüja käest küsida, et missugune mõõt teie autole täpselt sobib. Müüjal on võimalik seda on võimalik järgi vaadata automudeli või isegi autonumbri järgi.

Mida jälgida rehvide tellimisel e-poest

1. Vaata, et rehvimüüja kodulehel oleks olemas kontaktandmed

Kindlasti võiks kergesti leitavad olla ettevõtte ärinimi (OÜ või AS), telefoninumber ja e-maili aadress. Eelistatult võiks olla ka müügiesinduse aadress Eestis, kuhu saaks vajadusel ise kohale minna.

Rehvipood.eu näitel leiab kõik vajalikud andmed igal leheküljel nii lehe päisest kui jalusest. Lisaks on eraldi lehekülg “Meist”.

2. Turvalise ostukoha märgis

Turvaline ostukoht” on Eesti E-kaubanduse Liidu poolt väljastatav usaldusmärgis e-poodidele. “Turvalise ostukoha” märgiga e-poodides on ostmine turvaline. Need veebipoed on usaldusväärsed, Eesti E-kaubanduse Liidu poolt kontrollitud ning täidavad märgise saamiseks esitatud tingimusi. Vaata, et rehvipoel oleks see märgis olemas!

Rehvipood.eu on Eesti esimene ja seni ainuke “Turvalise ostukoha” märgisega rehvide e-pood.

3. Jälgi tarneaegade lubadusi ja ära tee mõne euro pärast kompromissi

Kui ootad mõne euro säästmise nimel mõne päeva asemel rehve kolm nädalat, siis tavaliselt on hilisem rahulolematus enda otsusega garanteeritud. Veelgi halvem on, kui nädalase ootamise järel öeldakse, et rehvi polegi saada. Seega vaata kindlasti, missuguseid tarneaegu rehvidele lubatakse.

Rehvipood.eu e-poes on paljud rehvid kohe laos olemas ning tarneaeg iga toote juures selgelt välja toodud.

Kui sa ootad juba 7. päeva oma uusi rehve, mis peaks tulema 2-3 päevaga.

Mõistlikud tarneajad Eestis võiks e-poest tellimisel jääda 1-3 tööpäeva vahele. NB! Reede õhtu ei ole enam tööpäev 🙂 Kui tellimuse kättetoimetamisega on kriitiline seis – näiteks soovite rehve kellelegi sünnipäevaks või jõuludeks kinkida – siis märkige see tellimuse tegemisel ära või täpsustage reaalset tarneaega enne tellimuse tegemist (näiteks telefoni või e-maili teel).

Lisaks

Vaata, et kodulehel oleks kasutusel SSL sertifikaat. Ainult sellisel juhul võid olla kindel, et sinu edastatud andmed püsivad turvaliselt. Sertifikaadi olemasolu tunned ära rohelise tabaluku ja https tähisena aadressiribal.

Tabalukk aadressiribal näitab, et ühendus on turvaline. Kodulehe aadressile peaks kindlasti eelnema https (mitte http).

Täiendava kindluse saamiseks võid vaadata ka ettevõtte andmeid äriregistrist. Kui ettevõte on tegutsenud mitu aastat, asub Eestis, maksehäireid ja kahjumit ei ole, siis võid kindlasti kohe julgemalt tellida.

Loodetavasti on õpetussõnad abiks, et kellelgi ei juhtuks nii nagu Veikol (nimi muudetud – toim).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga