Koostöö

Parim bluetooth kõlar alla 60 euro – Sony SRS-XB13

Kui otsid pisikest kaasaskantavat Bluetooth® kõlarit, siis Sony SRS-XB13 on oma suhteliselt soodsa hinnaga (59 eurot) kindlasti hea valik.

Sooduspakkumine: Hetkel Euronicsis 49.99€ (01.10.2021)

Musta värvi Sony SRS-XB13 EXTRA BASS™ kaasaskantav bluetooth kõlar.
Musta värvi Sony SRS-XB13 EXTRA BASS™ kaasaskantav bluetooth kõlar. Pilt: Sony.com

Sony tootenimede üle tehakse nalja igas tehnoloogiasaates. Sony SRS-XB13 ei ole veidra mudelinimetuse osas kuidagi erandiks. XB tõenäoliselt tähendab Extra Bass aga muus osas ei saa enam kindel olla 🙂

Sony SRS-XB13 EXTRA BASS™ kaasaskantav bluetooth kõlar on kerge (253 g) ja kompaktne (76mm ×95 mm) (vt tehnilisi andmeid). Umbes kohvitassi suurune juhtmevaba kõlar sobib hästi öökapile, vannitoariiulile või köögilauale.

Kuna bluetooth kõlar ei võta palju ruumi, siis võib selle julgelt ka (äri)reisile kaasa pakkida, et hotellitoas mugavalt uudiseid, muusikat või podcaste kuulata.

Foto: Sony.com

Sony SRS-XB13 pakendist kõlari akule laadijat ei leia. Küll aga on kaasas umbes 10 cm pikkune laadimisjuhe. Kuna kõlari laadimise pistik on väga levinud USB Type-C, siis sobib laadimiseks iga tänapäevane (telefoni)laadija (mis ei ole iPhone’i laadija).

Lisaks on kaasas kanderihm, mille üle Sony ise eriti uhke tundub olevat 🙂 Quick clip rihma abil saab juhtmevaba kõlarit tõesti ükskõik mille külge kinnitada (Youtube’i video, mis näitab võimalusi).

Kanderihm. Foto: Sony.com

Sony juhtmevabal kõlaril on mitmeid häid omadusi

  • Kõlaril on vee- ja tolmukindluse reiting IP67, mis muuhulgas tähendab, et kõlari  sisemusse ei tungi kahjulikus koguses vett, kui teda kuni 1m sügavuses vees hoida kuni 30 minutit. Selliseks uputamiseks peab aga omajagu vaeva nägema, sest kõlar jääb veepinnale ujuma.
Veel üks pilt kõlari rihmaga kinnitamisest. Foto: Sony.com
  • Seadmel on Bluetooth 4.2 ühendus (mitte uus Bluetooth 5) ulatusega umbes 10 m. Androidiga nutiseadmetel on võimalik ühenduse loomiseks ka Google Fast Pair tehnoloogiat kasutada.
  • Võimalus paaritada juhtmevabalt kaht Sony SRS-XB13 kõlarit ning mängida muusikat korraga kahest kõlarist. Nii saab teha kahest monokõlarist ühe stereoheliga süsteemi, milles üks stereokanal mängib ühest kõlarist ja teine kanal teisest kõlarist
  • Käed-vaba kõnede tegemise võimalus. See tähendab, et kõlariga saab kõnet vastu võtta ning sisseehitatud mikrofon võimaldab ka ainult kõlari abil vestelda.
  • Aku kestvus kuni 16 tundi, kui kuulata 50% helitugevusega (viide). Aku hetkeseisu on võimalik alati enda nutiseadmest näha.
  • Kõlar on saadaval 6 erinevas värvitoonis. Erinevate värvidega saab tutvuda näiteks siin.
  • USB Type-C pistik laadimiseks. Komplektis on umbes 10 cm pikkune USB-C kaabel aga laadijat ei ole. Laadimise aeg on 4.5 tundi ehk mobiiltelefonidel tavapäraseks saanud kiirlaadimist ei ole (viide).

Kõlaril ei ole unerežiimi (sleep mode) ega power saving mode, mis tähendab, et kõlar ei lülita ennast ise (näiteks energia säästmiseks) välja, kui ta on parasjagu mõne seadmega ühendatud aga parasjagu muusikat ei kuulata. Küll aga on ise võimalik sisse lülitada Auto Standby Mode.

EXTRA BASS™

Igaks juhuks jätan siia pisikese ääremärkuse, mis puudutab kõiki pisikesi kaasaskantavaid kõlareid.

Tegemist on PISIKESE bluetooth kõlariga ning sellest tulenevalt ei saa selle kõlari bassielement olla eriti SUUR. Tõhusaks bassiheli tekitamiseks oleks vaja aga suurt bassielementi. Seega ootused bassile mistahes pisikese ja kompaktse seadme puhul võiksid olla alati pigem natuke tagasihoidlikumad isegi siis, kui seadme nimesse on kirjutatud EXTRA BASS™.

Kas (jõulu)kingiks sobib?

Jah, sobib küll 🙂 Aga pea meeles, et tehnika telli alati e-poest ja jõulude ajal palun ära jäta tellimist viimasele minutile.

Võimalikud alternatiivid?

Sony SRS-XB13 on niivõrd unikaalne kõlar omaduste ja hinnaklassi poolest, et head alternatiivset valikut ei oskagi välja tuua.

JBLi pisemad kõlarid (JBL GO 3 või JBL Clip 4) ei ole nii hea IP reitingu, helikvaliteedi, aku kestuse ja võimalustega kui Sony. Flossy Carter leidis oma Sony SRS-XB13 vs JBL Clip 4 võrdluses ka, et eelistaks mitmel põhjusel just Sony kõlarit.

Pisut suuremad kõlarid ei suuda konkureerida Sony SRS-XB13 suhteliselt mõistliku hinnaga ning natukenegi kõrgemas hinnaklassis on Sony’l olemas juba endalgi sobiv mudel Sony SRS-XB23 (hetkel Euronicsis 79.99 eurot).

Videoülevaade

Youtube’ist leiab mitmeid videülevaateid. Üks, mida soovitan vaadata on näiteks Smart Home Sounds Ltd. kanalil ilmunud tutvustus.

Rohkem infot leiad

Sony.com – tootja kodulehekülg
Miterassa – ametlik müüja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga