21. aug. 2020 |

Kuidas osta õiged talverehvid (2020)

Selleks, et talvel paremini teel püsida, peaks suverehvid vahetama hiljemalt 1. detsembriks talverehvide vastu. Talvel võib Eestis sõita lamellrehvidega ja naastrehvidega.

  • Rehvid, millega võib Eestis talvel sõita
  • Naastrehvid
  • Lamellrehvid
  • Missugust firmat eelistada

Kuidas leida enda autole parimad talverehvid?

Rehvivalik tuleb teha vastavalt sõiduki tootja ettekirjutusele. Iga auto tehnoandmetesse on märgitud üks või mitu heakskiidetud rehvimõõtu. See info on harilikult leitav autoga kaasas olnud juhendist, sageli ka kleepsult juhiuksel, juhiukse postil või kütusepaagi luugi siseküljel. Rehvimõõdu järgi saad rehvipoest leida sobiva suurusega rehvid.

Talverehvidel on kolme mäetipu kujutis lumehelbega keskel. See tähendab, et rehv sobib Eesti ja põhjamaade lumises talves sõitmiseks.

Talverehvi tunneb ära selle järgi, et tal on peal M+S tähis ja kolme mäetipu kujutis lumehelbega keskel (mountain-snowflake) mõlemad. Lihtsalt M+S (mud-and-snow) tähistusega on niiöelda iga ilma rehv, kuid ei ole päris talverehv ja ei ole mõeldud alla jäise alla nulli temperatuuriga ilmaga sõiduks.

Talveks lamellrehvid või naastrehvid ?

Naastrehvid (ehk naelrehvid) sisaldavad metallist naastusid, mis aitavad rehvil paremini jää ja lumega haakuda. Lamellrehvid naastusid ei sisalda ning kogu töö tehakse ära hea mustri ja kummiseguga. Nendel kahel rehvitüübil on mõningased erinevused, millest kirjutame lähiajal pikemalt. Korralik lamellrehv võib sõltuvalt teeoludest olla sama hea kui korralik naastrehv. Kumba rehvitüüpi kasutada, see sõltub lõpuks ostja eelistusest.

Naastrehv
Naastrehv

Siiski ei saa jätta ütlemata, et on kuulda olnud kommentaare, et Eestis just maapiirkondades ilma naelata ei sõida küll. Linnas, kus teed lükatakse kiiremini ja sagedamini puhtaks, on lamell samas hästi sobiv.

Missugust firmat eelistada

Talverehvi puhul on firma natuke olulisem kui suverehvide puhul. Soovitan valida firmade hulgast, mille nime oled varem kuskilt kuulnud või mille puhul on Eestis pikem kogemus. Pidades silmas Eesti talve ja seniseid kogemusi, siis asjatundlikud soovitused rehvitootjate osas võiksid olla järgmised:

Soodsa hinnaklassi firmadest: Minerva, Firemax, Fronway, Sailun
Keskmise hinnaklassi firmadest: Maxxis, Falken, Lassa, GT Radial
Premium rehvidest: Hankook, Goodyear, Michelin

Hindadega on mugav tutvuda näiteks Rehvipood.eu e-poes.

Küsimusi?

Kui sul on küsimusi talverehvide kohta, siis palun jäta need kommentaaridesse. Püüame neile vastata Rehvipood.eu ekspertide abiga.

Loe lisaks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga