21. aug. 2019 |

2 rehvisoovitust selleks talveks – soodsas hinnaklassis (2019)

Talverehvide valik on väga lai. Näiteks, Rehvipood.eu e-poes on mõõdus 205/55 R16 kokku 71(!) erinevat talverehvi hinnavahemikus 40€ (Goodride lamell) kuni 140€  (Nokian naastrehv).

Selleks, et head valikut oleks lihtsam teha, toome välja mõned rehvimudelid soodsamas (budget) hinnaklassis, mille peale võib kindel olla.

Minerva on oma kvaliteedi poolest tuntud bränd – loodud 1900. aastal Antwerpenis, Belgias, jalgrataste, mootorrataste ja luksusautode tootjana. Hinna poolest ei ole nad kõige soodsamas klassis, kuid hinna-kvaliteedi suhe on ideaalselt paigas.

Minerva Eco Stud – parim naastrehv

Kõige populaarsem naastrehv 2017 ja 2018, mida on rõõm jätkuvalt soovitada.

Minerva Eco Stud
Minerva Eco Stud naastrehv (pildil naastutamata).

Korralik soodsa hinnaklassi naastrehv, mis sobib ideaalselt lumisesse Põhjamaa talve. Sõiduautodele ja maasturitele (SUV) mõeldud talverehv, mille rohked naastud tagavad tugeva haardumise jääl või lumel, samuti kiire ja täpse juhitavuse rooli pööramisel. Minerva kvaliteetne kummisegu tagab rehvi paindlikkuse isegi väga külma ilmaga.

Vaata e-poodi

Minerva Frostrack HP – parim lamellrehv

Parim lamellrehv oma hinnaklassis, mis sõidomadustelt võiks vabalt kuuluda premium klassi. Tegemist on vaieldamatult kõige populaarsema lamellrehviga möödunud aastatest.

Minerva Frostrack HP lamellrehv.
Minerva Frostrack HP lamellrehv.

See on kõige uuem mudel Minerva talverehvide valikus. Täiustatud kummisegu annab varasemast paremad sõiduomadused just talvetingimustes. Rehv on vaikne ja suurepärase haarduvusega märjal ja lumisel teel.

Laiade ja sügavade vagudega rehvimuster juhib hästi vett ja lund. Tänu sellele on rehvil hea pidamine nii jäistel kui lumistel teedel. Sobib suurepäraselt sõiduks nii pehmes lumes kui ka sulas. Kindel soovitus selles hinnaklassis.

Vaata e-poodi

Midagi veel?

Nagu sissejuhatuses öeldud, siis heade rehvide valik on tõesti suur. Kui Minerva jääb kalliks, siis päris soodsast otsast julgeksin soovitada kindlasti Firemax FM805 lamellrehve ning Habilead IceMax RW506 naastrehve, mis on varasematel aastatel Minerva. Pigem eelistada neid, kui mõne tundmatu firma omasid.

Kallimast otsast on hästi silma paistnud ja palju postiivset tagasisidet saanud Bridgestone ja Michelin rehvid, mis on Rehvipood.eu e-poes Eesti parima hinnaga.

Aga testivõitjad?

Testivõitjate osas ei ole küsimust – need on suurepärased rehvid. Kuid nad on ka umbes 2 korda kallimad ning vahest ka põhjendamatult kallid.

Näiteks (mõõdus 205/55 R16) on 2018. Tehnikamaailma naastrehvide testi võitja Michelin X-Ice North 4 hinnaks 112.76 €/tk, samas kui Minerva Eco Stud kõigest 63.48 €/tk. Rehviringi peale teeb see erinevuseks  ~200 €.

Kui eelarve lubab, siis tasub neid kindlasti kaaluda. Kuid ka kõige lumerohkemale talvele võib Minerva, Firemax või Habilead rehvidega julgelt vastu minna.

Pigem sõita heas seisukorras soodsama hinnaklassi rehviga kui halvas seisukorras (aga soodsalt saadud) Nokiani või Continentaliga.

Kui sul on küsimus

Kui oled valimas talverehve ja sul on küsimusi, siis jäta need meile kommentaaridesse ning vastame kiirelt Rehvipood.eu ekspertide abiga.

Loe lisaks:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga