Teised Eesti autoblogid, mida võiksid teada

Bussi- või rongisõidu ajal on hea autoblogisid lugeda. Foto: Unsplash

Kui ma 2016. aasta sügisel Autoblogi lehe avalikustasin, siis kirjutasin  tutvustusse, et tegemist on Eesti esimese autoblogiga. Ma teadsin, et blogisid on küll palju ja igasuguseid aga autode teemal ei teadnud ühtegi.

Ääremärkuseks võib öelda, et Ajaveeb.ee blogiauhindade peol käisin juba 2008. aastal ja sellest ilmus Eesti Ekspressis ka pilt 🙂 5 päeva pärast Autoblogi avaldamist võttis minuga Facebookis ühendust Ylle Tampere, kes ütles, et tegelikult ikka ei ole esimene.

Accelerista.com

Accelerista on autoblogi, mille peatoimetaja on Ylle Tampere ning kuhu sisu kirjutab hulgaliselt autoreid. Üllatuseks leidsin sealt telefoni arvustust kirjutamast oma tennisepartneri Indreku. Tiitlis ütlevad nad enda kohta “Eesti parim sõltumatu tehnikaportaal”. Alguse sai see “naiste tehnikaportaalina” (viide) aastal 2015, mis omakorda kasvas välja Ylle emapiduri blogist. Palju jutumärke eelnevas lauses aga las ta olla.

Accelerista postitusi avaldatakse sageli Delfi Fortes. Kuna neid Metrixis ei ole, siis lugejate arvu ei oska öelda. Külastusi (sessions) päevas 4000-6000.

Autogeenius

Autoblogi avaldamise päevil tuli see jutuks Geeniuse Slackis Hansuga (tänase Geenius.ee peatoimetaja). Ilmselt sellepärast, et avaldasime enamvähem samal ajal BMW mootorratta-uudise. Toona Autogeeniust ei olnud kuid ilmselt nende roadmap’is juba oli. Olime nõus, et autofänne on vähem kui inimesi, kes autoasjadest rohkem teada sooviks.

Autogeenius on siin rubriigis sellise suure tärniga, kuna ta on ikkagi meediaväljaanne, mitte blogi. Aga ta on üks mu lemmikuid, sest neil on head autorid nagu Paula Johanna Adamson, Peeter Koppel, Tarmo Tähepõld ja teised. Lisaks väga huvitav Autotunni podcast ja korralik arendustiim, kes loob lehele professionaalse välimuse (mis on minu jaoks oluline).

Lugejate arvu kahjuks ei tea. Lõbusa tähelepanekuna võin öelda, et Paula mainimine toob liiklust ka siia lehele 🙂

Wroomer

Wroomerist rääkis mulle ka Ylle. Uuemate asjade autoriteks tunduvad seal olevat peamiselt Väino Laisaar ja Heikki Sal-Saller.

Kuidas blogisid tänapäeva lugeda?

See on hea küsimus. Blogide lugemiseks onkasulik tööriist Feedly (mille eelkäijaks omakorda oli Google Reader). See on koht, kuhu saad kokku tellida oma lemmikblogid. Nii kui keegi midagi uut postitab, tuleb see sulle automaatselt. Püsilugejad on iga blogija suurim rõõm.

Tead veel mõnd lehte?

Kui tead veel mõnd Eesti õhinapõhist autoblogi, siis jäta link meile kommentaaridesse või kirjuta tutvustus robert@that.ee. Loeks hea meelega ja jagaks teistegagi.

Kõigile blogijatele oleks mul kaks palvet ka. Esiteks, palun pange lihtsasti leitavasse kohta info, et kes seda lehte kirjutab/toodab ja miks. Mõnel lehel on seda päris keeruline leida. Teiseks, palun lisage leht Metrixisse, sest nii on teid lihtsam avastada (ja saate ka tasuta backlink’i).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga