Mootoriõli tellimine internetist – kuidas valida õige õli

Mootoriõlide valik Erimelli kaupluses.
Mootoriõlide valik Erimelli kaupluses.

Miks tellida mootoriõli internetist

Ise enda autole mootoriõli valimine on hea mõte, sest margiesinduses on  liitri hind tavaliselt kallim kui autokaupade poes. Õli valimisel koos asjatundliku konsultandiga eksida ei ole võimalik.

Kvaliteetsed õli margid, mille hulgast valida on näiteks Mannol, Castrol, Valvoline või Mobil. Hea valiku Mannol õlisid leiab Erimelli e-poest.

Esiteks, kas autos on piisavalt õli

Õlitaseme kontrollimine on üks kõige lihtsamatest asjadest, mida hea töökindluse tagamiseks teha. Õli taset võiks kontrollida siis mitte pärast pikka sõitu vaid siis, kui auto on seisnud,  Sõitmise ajal muutub õli kuumaks, vedelamaks ning täpset näitu on siis natuke kehvem võtta.

Lase autol pisut koha peal töötada ning seejärel umbes 5 minutit jahtuda ning fikseeri näit õlivardal.

Abivahendina on vaja ainult kaltsu (sobib ka salvrätik vms), millega õlivarda ots puhtaks teha. Õlitaseme kontrolliks on kapoti all olemas õlivarras, mis ongi sõna otseses mõttes otsapidi õlisse pistetud varras. Varda otsas on kaks joont nagu joonlaual (miinimum ja maksimum tase). Kui õliga määrdunud osa jääb nende kahe joone vahele, siis on kõik korras.

Murelikuks võiks muutuda siis, kui varras on näiteks täiesti kuiv või varras on määrdunud allpool miinimumtaseme piiri.

Kuidas õige õli valida

Tänapäevastele autodele läheb tavaliselt poolsünteetiline või (täis)sünteetiline õli. Poolsünteetilist õli tähistab enamasti viskoossusvahemik 10W40. Täissünteetilist õli viskoossusvahemik 5W40, 5W30, 0W30 või midagi sarnast.

Täis- ja poolsünteetiline ei ole kumbki teineteisest parem või halvem. Lihtsalt üks sobib sinu autole õige pisut paremini. Allpool toodud näites on autol lubatud kasutada nii pool- kui täissünteetilist mootoriõli. Seega, juuksekarva lõhki ajama ei pea. Bensiini- ja diiselmootoriga autole sobivad õlid on samuti pisut erinevad erinevad omaduste ja koostise poolest.

Kõige lihtsam viis oma sõidukile õige mootoriõli leidmiseks on vaadata seda auto käsiraamatust. Seal on on alati sõidukile sobiv õli tüüp välja toodud. Aga, sellega ei ole tingimata ise vaja vaeva näha. Sobiva õli margi ja tüübi oskab soovitada ka asjatundlik spetsialist, kui oskad talle öelda enda auto numbri. Selle põhjal ta leiab Maanteeameti registrist sinu auto täpse mudeli ning selle kaudu ka sobiva õli margi.

Juhuslikult valitud sõiduki näitena on Subaru kasutusjuhendis (owner manual) sobiv õli ning õlivahetuseks kuluv kogus (6,5 liitrit) selgelt välja toodud.

Subaru Legacy 2.5i (2017) juhendis on sobiva õli parameetrid välja toodud nii. Viide: Subaru

Mannolilt oleks sellisel juhul hea valik Mannol 7709 O.E.M. for Toyota Lexus SAE 5W-30. Täpselt sobiva viskoossusega ning vastab kenasti API klassifikatsioonile SN.

Kelle käest küsida?

Esimene võimalus oleks astuda läbi Erimelli kauplusest ja pidada nõu. Sobiva õli mistahes sõidukile leiab sealt kindlasti.

Teine võimalus oleks jätta siia kommentaar oma auto numbriga (mille enne avaldamist eemaldame). Vastame soovitusliku mootoriõli osas päeva jooksul (ka sinu e-mailile) asjatundja abiga. Samuti võib mulle kirjutada aadressile autoblogi@that.ee ning suunan küsimuse edasi eksperdile 🙂

4 mõtet “Mootoriõli tellimine internetist – kuidas valida õige õli” kohta

  1. Tere. Kataloogi põhjal võiks teie autole (Mazda 6, 2009, diisel) sobida sellised õlid nagu:
    Mannol Energy Combi LL 5W-30 – 1L pakend, 4L pakend
    või Mannol Energy Premium 5w-30 – 1L pakend, 4L pakend

    Kokku peaks minema õli 4.3 liitrit (seepärast linkisin 1L ja 4L pakendid).

  2. 446TFF, C4 2.8 142kw quattro.
    Milline õli sobib keset külma talve ja mis taluks temperatuuri?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga