Rehvide utiliseerimine tasuta – kuhu viia kasutatud rehvid

Eestis kogutakse ligikaudu 8000 tonni rehve aastas ja nende taaskasutusmäär läheneb 95 protsendile. Mujal Euroopas on see keskmiselt 60 protsenti.

Eraisikud tasuta

Eraisik saab vanarehve tasuta ära anda MTÜ Rehviringlus ametlikes kogumispunktides (nt Kuusakoski). Nende asukohad leiab Rehviringluse kodulehelt. Eraisikud saavad sõiduauto vanarehve tasuta üle anda mõistlikus koguses, st kuni 8 sõiduauto rehvi aasta jooksul (suve- ja talverehvide vahetamise käigus tekkiv rehvide loogiline kogus) ühe isiku kohta.

Luba meil olla kasulik 👨‍🔧

Kui rehvihooaeg läheneb, siis anname sulle teada, missugused on selle hooaja parimad rehvid. Võibolla natuke kuponge ka. Rohkem mitte ühtegi kirja. – Rehvipood.eu uudiskiri

Ettevõtted

Ettevõtted, organisatsioonid ja omavalitsused saavad rehve üle anda ainult Rehviringluse väljastatud saatekirja alusel, mille kohta leiab täpsema info Rehviringluse kodulehelt.

Mida kasutatud rehvidega tehakse?

Veokirehvi protekteerimine. Foto: ie.edu

Rehvihaket põletatakse kütusena tsemenditootmises, nendest toodetakse kummigraanuleid, kummipulbrit ja lõhkamismatte. Hulgaliselt suunatakse kasutatud rehve (peamiselt veokirehve) protekteerimisele (retreading), mille käigus lisatakse vanale rehvile uus muster ning pannakse vastavalt märgistatuna uuesti müüki. Protekteeritud rehv on umbes 50% soodsam kui uus rehv.

Vanarehvide käitlemisest räägiti väga huvitavalt 14. detsembri ETV saates Osoon seoses Raadile kogutud suure hulga kasutatud rehvidega. Võib öelda, et kõik läheb taaskasutusse – kasututest rehvidest valmistatakse kütteõli katlamajadele, teras saadetakse metallitööstusele ja tahm asfaldi- või plastitööstusele.

Sellest, kas sõiduautole on mõtet kasutatud rehve osta või mitte, oleme kirjutanud siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga